You are here: Novinky -> Novinky

Už štvrtina zobrazení stránok na Slovensku pochádza z mobilných zariadení

2016-02-24

Už takmer 25 % zobrazení stránok vykonávaných na webových stránkach zapojených do výskumu AIMmonitor pochádza z iných zariadení, než sú klasické počítače. Slovensko je tak na druhom mieste v regióne CEE v počte mobilných zobrazení stránok. Jedná sa predovšetkým o mobilné telefóny a tablety, ale aj o ďalšie zariadenia: herné konzoly, televízie a prehrávače DVD a Blue Ray.

Najvyšší podiel tzv. non-PC zobrazení bol zaznamenaný v Chorvátsku (takmer 40 %), za ním nasleduje Slovensko (24,3 %) a Maďarsko (22,5 %). Naopak najnižší podiel mobilných zobrazení bol zaznamenaný na Ukrajine (4,4 %).

Poznámka: Uvedené dáta sa týkajú navštevovaných webových stránok a nezahŕňajú aplikácie nainštalované v smartphonoch, tabletoch a ďalších zariadeniach (konzola, televízia, DVD/ Blue Ray prehrávače).

Dáta pochádzajú zo stránok www.rankings.sk, na tomto webe sa tiež nachádza metodológia výskumu.

 

O spoločnosti Gemius

Gemius je obchodno-poradenská spoločnosť poskytujúca dáta, riešenia a odporúčania v oblasti správy online reklamných kampaní, monitoringu a analýzy webových stránok či profilov internetových užívateľov. Informácie poskytnuté spoločnosťou sú základom pre každodenné marketingové a e-commerce aktivity takmer 2 000 firiem z odvetvia financií, telekomunikácií, IT, obchodu, FMCG, automobilového priemyslu, farmaceutiky, popredných reklamných agentúr a reklamných sietí, mediálnych domov, vydavateľov a zadávateľov reklamy z celého sveta.

Pôsobíme na 30 trhoch v Európe, na Blízkom východe a v Afrike. Prostredníctvom lokálnych pobočiek vo viac ako 12 štátoch spolupracujeme s profesijnými organizáciami venujúcimi sa globálnemu a lokálnemu rozvoju internetového trhu.

Naše štúdie vykonávame na základe vlastnej metodiky a technologickej infraštruktúry za prísneho dodržiavania ICC/ESOMAR noriem. Spoločnosť zamestnáva okolo 300 odborníkov vrátane IT špecialistov, matematikov, sociológov a psychológov. Mesačne analyzujeme 300 miliárd udalostí vyskytujúcich sa vo virtuálnom svete, t.j. zobrazenia stránok a kliknutia, ktoré boli uskutočnené internetovými užívateľmi. Spoločnosť bola založená v roku 1999. Viac informácií nájdete na www.gemius.skhttp://info.gemius.sk/

 

Kontakt pre médiá:

Gemius Slovakia

Izabela Urbanová

PR Špecialista pre Českú a Slovenskú republiku

E-mail: izabela.urbanova@gemius.com

Tel.: +420 222 519 423                                                                                                     

Back to list