You are here: Novinky -> Novinky

Podiel zobrazení stránok vykonaných z mobilných zariadení od spoločnosti Apple klesá na takmer všetkých trhoch CEE

2016-05-31

Podiel zobrazení stránok, vykonaných z mobilných zariadení Apple sa na všetkých trhoch regiónu strednej a východnej Európy medziročne výrazne znížil. Pokles je trh od trhu rôzny; najvyššie hodnoty dosahuje v Bielorusku, a to o 13 percentuálnych bodov. Na Slovensku pochádza z mobilných zariadení od spoločnosti Apple takmer pätina zobrazení stránok, pritom pred rokom to bolo takmer 25 %.

Mobilné zariadenia značky Apple patria medzi najpoužívanejšie na mnohých európskych trhoch, avšak podiel zobrazení stránok, ktoré generujú, postupne klesá. Počet zobrazení stránok sa medziročne najviac znížil v Bielorusku (o 13 percentuálnych bodov), ďalej v Slovinsku (8 percentuálnych bodov), Maďarsku a Rumunsku (v oboch štátoch 7 percentuálnych bodov). Jediným trhom so stabilnou pozíciou Applu je Rusko, kde viac ako polovica zobrazení stránok pochádza z mobilných zariadení tejto značky.

Na Slovensku dosiahol medziročný pokles počtu zobrazení generovaných zariadeniami od Applu 5 percentuálnych bodov. Avšak iPhone (14 % zobrazení) a iPad (6 % zobrazení) stále zostávajú najpoužívanejšími mobilnými zariadeniami na trhu. Na ďalších miestach rebríčka najpoužívanejších mobilných zariadení pre pripojenie k internetu nájdeme Huawei P8 lite a Huawei Media Pad. Podiel zobrazení, ktoré generujú, sa pohybuje iba okolo 3 - 3,5 %.

 

O spoločnosti Gemius

Gemius je obchodno-poradenská spoločnosť poskytujúca dáta, riešenia a odporúčania v oblasti správy online reklamných kampaní, monitoringu a analýzy webových stránok či profilov internetových užívateľov. Informácie poskytnuté spoločnosťou sú základom pre každodenné marketingové a e-commerce aktivity takmer 2 000 firiem z odvetvia financií, telekomunikácií, IT, obchodu, FMCG, automobilového priemyslu, farmaceutiky, popredných reklamných agentúr a reklamných sietí, mediálnych domov, vydavateľov a zadávateľov reklamy z celého sveta.

Pôsobíme na 30 trhoch v Európe, na Blízkom východe a v Afrike. Prostredníctvom lokálnych pobočiek vo viac ako 12 štátoch spolupracujeme s profesijnými organizáciami venujúcimi sa globálnemu a lokálnemu rozvoju internetového trhu.

Naše štúdie vykonávame na základe vlastnej metodiky a technologickej infraštruktúry za prísneho dodržiavania ICC/ESOMAR noriem. Spoločnosť zamestnáva okolo 300 odborníkov vrátane IT špecialistov, matematikov, sociológov a psychológov. Mesačne analyzujeme 300 miliárd udalostí vyskytujúcich sa vo virtuálnom svete, t.j. zobrazenia stránok a kliknutia, ktoré boli uskutočnené internetovými užívateľmi. Spoločnosť bola založená v roku 1999. Viac informácií nájdete na www.gemius.sk a http://info.gemius.sk/

Kontakt pre médiá:

Gemius Slovakia

Izabela Urbanová

PR Špecialista pre Českú a Slovenskú republiku

E-mail: izabela.urbanova@gemius.com

Tel.: +420 222 519 423        

Back to list